LifeStyle

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy?

Fotelik samochodowy 0-13 kg
Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Nic więc dziwnego w tym, że już od momentu oczekiwania na maluszka staramy się wybierać najwyższej jakości produkty. Zależy nam, by były nie tylko piękne i praktyczne, ale także wygodne i bezpieczne. To szczególnie ważne, gdy w grę wchodzi fotelik samochodowy do 4 lat. Jeśli chcesz wybrać dobry model, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Wybór ubranek, mebli czy nawet wózka dla dziecka jest prosty – w dużej mierze kierujemy się tu gustem. Bezpieczny fotelik samochodowy to jednak coś więcej. Musi chronić nasze dziecko na drodze – a nawet jeśli my jesteśmy doskonałymi kierowcami, ktoś inny może już nie być. Podstawą dobrego wyboru jest więc zdecydowanie się na fotelik montowany tyłem w pierwszej kategorii wagowej i trzymanie się tego sposobu przewożenia możliwie najdłużej. W ostatnich latach świadomość rodziców zdecydowanie wzrosła. Coraz więcej z nich decyduje się na fotelik tyłem do kierunku jazdy do 18 kg. To cieszy, ale nie tylko to się liczy. Co jeszcze musisz wziąć pod uwagę?

Pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka

Fotelik samochodowy do 4 lat – co jest najważniejsze?

fotelik dla niemowlaka

Wybierając bezpieczny fotelik dla dziecka musisz przede wszystkim sprawdzić, czy i jakie dokładnie testy przeszedł oraz jaką otrzymał z nich ocenę. Co się liczy? Najważniejsze są testy zderzeniowe. Przyjęte za najważniejsze w całej Europie pozostają ADAC, i OEAMTC i Test Plus. Biorą pod uwagę nie tylko skutki zderzenia, ale także poziom skomplikowania montażu, jakość materiałów pokrowca oraz wielkość fotelika. To wszystko bowiem składowe bezpieczeństwa.

bezpieczny fotelik samochodowy

Istotne są także 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Fotelik tyłem do kierunku jazdy do 18 kg powinien mieć własną uprząż. Pasy samochodowe dostosowane są dla osób o wzroście co najmniej 150 cm, a więc maluszek długo będzie do nich dorastał. Żeby był bezpieczny, pamiętaj także, by zawsze zdjąć mu kurtkę przed wyjazdem.

Foteliki dla niemowląt

Kupując fotelik tyłem do kierunku jazdy do 4 lat warto wybrać się do sklepu, a nie zamawiać online. Sklepy internetowe posiadają niezwykle szeroki asortyment, niemniej wiedza i doświadczenie, które mogą zaoferować profesjonalni sprzedawcy, jest na wagę złota. Dzięki temu są w stanie dobrać właściwy fotelik do twojego samochodu.

BeSafe iZi Modular – od 1. dnia do 4 roku życia

fotelik dla noworodka

Fotelik samochodowy do 4 lat to tak naprawdę drugi fotelik w życiu dziecka. Pierwszy to tzw. łupina, która służy maluszkowi do ok. 1 roku życia dziecka. Istnieje jednak możliwość, by proces przechodzenia z jednego do drugiego maksymalnie uprościć, ograniczając również dodatkowe koszty. Wystarczy jedna baza ISOfix, na której zamontujesz dwa rozwiązania pochodzące z jednego systemu.

bezpieczny fotelik samochodowy

System BeSafe iZi Modular otrzymał łącznie dobrą ocenę w teście ADAC. Spełnia surowe wymagania normy UN R129 pod kątem ochrony bocznej – posiada dodatkową nakładkę systemu SIP+, która pochłania dodatkowe 20% siły uderzenia z boku. Umożliwia przewożenie dziecka zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Zalecamy jak najdłuższe podróżowanie w pozycji tyłem, jednak zdajemy sobie sprawę, że w pewnych sytuacjach nie będzie to możliwe. Dodatkowym plusem w systemie modularnym jest rama antyrotacyjna w bazie ISOfix, która pozwala na zwiększenie miejsca na nogi – w ten sposób bezpieczny fotelik samochodowy posłuży dziecku do nawet 4. roku życia.

Foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg

Koncepcja modularna od marki BeSafe to komfort dla rodzica i dziecka. Montaż na bazie ISOfix to zaledwie jedno szybkie kliknięcie, z którym poradzi sobie nawet niewprawiony dziadek. Fotelik samochodowy do 4 lat BeSafe iZi Modular rośnie razem z maluszkiem. Posiada jednoczesną regulację zagłówka i uprzęży fotelika. Wygodne magnesy przytrzymują pasy po bokach fotelika w czasie wkładania dziecka do środka, a pozycja do leżenia gwarantuje wygodną podróż i sen.

fotelik tyłem do kierunku jazdy do 18kg

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *