Pielęgnacja dziecka

Pieluszki Muumi Baby najlepsza ochrona dla delikatnej skóry malucha.

Na rynku oferowane są dziesiątki typów pieluszek jednorazowych. Różnią się one konstrukcją i użytymi materiałami. Część z nich o oznaczeniach typu „sensitive” przeznaczona jest dla dzieci z wrażliwą skórą i posiada najczęściej inny skład substancji nawilżających lub zapachowych, a niektóre z nich są nawet w całości ich pozbawione. Niestety cechą wspólną praktycznie wszystkich pieluszek jest obecność w nich śladowych ilości chloru, który jest używany w procesie bielenia celulozy, będącej podstawowym składnikiem prawie wszystkich pieluszek. 

Co wyróżnia pieluszki Muumi Baby?

Przy drugim i kolejnym dziecku doświadczenie dotyczące pieluszek jednorazowych mamy coraz większe. Podejrzewam, że podobnie jak ja, przerobiliście co najmniej kilka firm, które je oferują. Z większym lub mniejszym zadowoleniem. U mnie głównym problemem w przypadku starszej córki było przelewanie. Najlepiej chłonne były te najdroższe, pozostałe niestety musiały być zmieniane częściej, a nocami często kończyło się na mokrym ubranku. Kupując tańsze pieluszki pozornie tylko oszczędzałam, bo szło ich więcej w krótszym czasie, dlatego często wolałam dołożyć i mieć spokój na dłużej.

Młodsza córcia nie jest specjalnie wymagająca. Bardzo rzadko zdarzają nam się odparzenia, jednakże ma nieco bardziej wrażliwą skórę niż starsza siostra. Z tego powodu rozglądałam się za produktem, który dla tej skóry będzie odpowiedni, a dodatkowo dobrze absorbujący wilgoć i chłonny. Z ciekawością spojrzałam na pieluszki Muumi Baby, które są produkowane w Finlandii. Co je wyróżnia? Otóż w procesie produkcji pieluszek Muumi Baby nie używa się chloru do bielenia celulozy. Pieluszki są bielone tlenem. Byłam ciekawa jakie będą w dotyku, czy nie będą sztywne i niewygodne (również z takimi eko pieluchami miałam styczność), czy będą dobrze dopasowane (córka jest szczupła, ale wysoka i często zawartość wylewa się górą), czy są dobrze chłonne, no i czy faktycznie nie powodują podrażnień.

Pieluszki Muumi Baby tak, czy nie?

Na powyższe pytania znam już odpowiedzi, zdradzę je Wam już za moment. Wcześniej jednak chciałabym podać kilka faktów dotyczących produktu, który znajdziecie w opakowaniu. Jestem bardzo mile zaskoczona tym, jak wyglądają. Muminki to postacie z mojego dzieciństwa, uśmiecham się za każdym razem, kiedy zmieniam córce -pieluchę i spoglądam na Małą Mi. Rozmiar 4 przeznaczony jest dla dzieci o wadze 7-14 kg i są dla nas idealne (10 kg) również na długość. W przypadku tego rozmiaru w opakowaniu znajdziecie 46 pieluszek, które są niezwykle miękkie i delikatne w dotyku oraz bardzo chłonne. Pieluszki Muumi Baby są pozbawione jakichkolwiek substancji zapachowych oraz kremów.

Dobra pieluszka dla niemowląt to komfort i czas pełen radości. Dlatego warto rozglądać się i zwracać uwagę na to, co nowego proponuje nam rynek. Produkty pod marką Muumi Baby oznaczone są certyfikatem Instytutu Astmy i Alergii w Helsinkach, który regularnie sprawdza ich walory hipoalergiczne oraz uczestniczy w opracowaniu nowych produktów. Dzięki współpracy z tą instytucją powstały wszystkie produkty pod marką Muumi Baby, a ich cechą wspólną, oprócz braku chloru w celulozie, jest nieużywanie jakichkolwiek substancji nawilżających, konserwujących lub zapachowych. Każda z takich substancji może mieć działanie alergizujące i producent po konsultacji z Instytutem Astmy i Alergii w Helsinkach zdecydował się nie używać takich środków do produkcji pieluszek.

Jeśli Wasz maluch ma objawy alergii i macie podejrzenia, że może je powodować pieluszka sięgnijcie po pieluszki Muumi Baby, gdyż wykonane z wyłącznie czystych i bezpiecznych surowców. U nas sprawdzają się świetnie! Nawet jeśli zdarza nam się odparzenie spowodowane alergią pokarmową pieluszki te wspomagają jego gojenie gdyż ich miękka powierzchnia wewnętrzna wykonana jest z materiału przepuszczającego powietrze. Warstwa zewnętrzna zaś przypomina w dotyku tkaninę.

Zwróciłam również uwagę na szczelne ściągacze przy nóżkach, które z jednej strony nie odciskają i nie odparzają skóry, a z drugiej dobrze zapobiegają przeciekaniu zawartości. W czym są zdecydowanie lepsze od dotychczas używany pieluch znanej marki. Rzepy dobrze trzymają i można je wielokrotnie zapinać i odpinać, a elastyczny pasek z tyłu dostosowuje się do ruchów dziecka.

https://youtu.be/02hhR96W0xs

pieluszki Muumi Baby
Konstrukcja pieluczki w pigułce (fot. http://muumibaby.pl/)

Pieluszek Muumi Baby używamy od pewnego czasu i zdecydowanie mogę powiedzieć – jestem na TAK! Nie mogę się kompletnie do niczego doczepić. Posiadają faktyczne walory hipoalergiczne i mogą być przydatne tam, gdzie występują problemy typowe dla skóry wrażliwej, a związane z użyciem pieluszek jednorazowych jak odparzenia czy atopowe zapalenie skóry (AZS).

Są wygodne dla malucha, szczególnie tego ruchliwego, co ma istotne znaczenie podczas zabawy i zdobywania małych szczytów. Nordic Eco Certyfikat, gwarantuje niestosowanie w produkcji surowców alergogennych, celuloza użyta w produkcji pieluszek pochodzi wyłącznie z lasów certyfikowanych, wycinanych pod kontrolą i zgodnie z wymogami ochrony środowiska co może być ważne dla rodziców, którym los naszego środowiska nie jest obojętny. Pieluszki Muumi Baby to również produkty całkowicie pozbawione chloru (mówi o tym oznaczenie: TCF=100%).

Dlaczego warto inwestować w produkty przyjazne środowisku? 

pieluszki Muumi Baby
Nasze dziecko do pewnego wieku spędza w pieluszce całą dobę, warto zadać sobie pytanie, czy jest ona bezpieczna dla jego zdrowia?

Pieluszki jednorazowe to cudowny wynalazek. Warto jednak zadać sobie pytanie co tak naprawdę zakładam na pupę swojego dziecka, które jest całym moim światem i chcę dla niego jak najlepiej? Te cudowne jednorazówki, które miały uwolnić nasz czas i ułatwić nam życie, są źródłem wielu toksycznych chemikaliów, które nasze dzieci wchłaniają bezpośrednio przez najbardziej wrażliwy organ ciała – skórę. Dlatego zdecydowanie trzeba i warto poszukiwać rozwiązań ekologicznych, które są całkowicie wolne od toksyn. Nie wywołują alergii i przy ich produkcji nie stosuje się substancji szkodliwych dla dziecka: chloru, lateksu, substancji ropopochodnych, sztucznych zapachów i barwników. Rozwiązanie nieco droższe jednak dużo bardziej bezpieczne .

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *