prezent na komunię
DZIECKO LifeStyle

Propozycje tradycyjnych, modnych i praktycznych prezentów na Pierwszą Komunię.

Wkrótce maj, a w maju, poza tym, że Saska Kępa pachnie szalonym bzem,  rozpoczyna się również czas Komunii Świętych. Jeśli macie w swojej rodzinie trzecioklasistę z pewnością już od jakiegoś czasu  zastanawiacie się, jaki prezent będzie odpowiedni na tę wyjątkową okoliczność. Prezentujemy Wam krótkie zestawienie najczęściej wybieranych prezentów komunijnych oraz kilka mniej typowych propozycji. Zapraszamy do lektury!

prezent na komunię

Propozycja pierwsza: religijny prezent na pierwszą komunię świętą

Osobiście uważam, że do Komunii warto podchodzić wyłącznie przez pryzmat jej katolickiego wymiaru i jestem orędowniczką dawania na tę okazję prezentów, które podeślą wagę ceremonii. Dlatego w pierwszej kolejności prezentuję Wam kilka propozycji religijnych prezentów na pierwszą komunię.

Medalik lub krzyżyk z łańcuszkiem — złoty lub srebrny łańcuszek z medalikiem przedstawiającym Matkę Boską lub zawieszka w formie krzyżyka jest uniwersalnym prezentem z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Ciekawą alternatywą jest medalik z wizerunkiem świętego patrona

Pismo święte — tradycyjne, piękne wydane Pismo Święte to prezent wręcz obowiązkowy dla każdego Młodego katolika. Nie da się jednak ukryć, że nie jest ono upominkiem, który wywoła ogromną radość dziecka. To jednak nie znaczy, że sam pomysł jest nietrafiony. Na rynku dostępne są bardzo ciekawe opracowania Pisma Świętego przygotowane specjalnie dla młodszych czytelników. Szalenie interesującym pomysłem jest wydanie Biblii w formie komiksu, a także jako zbioru opowiadań na każdy dzień roku.

Różaniec — ostatnia propozycja religijnego prezentu na pierwszą komunię to różaniec. Ale tak samo jak w przypadku Pisma Świętego warto pochylić się nad mniej konwencjonalną postacią tego prezentu. Różaniec może przybrać formę pięknej bransoletki lub subtelnego pierścionka. Zapakowany w eleganckie pudełko z indywidualną dedykacją, będzie piękną pamiątką na lata.

Propozycja druga: tradycyjny prezent na Komunię

Choć aspekt katolicki uroczystości nie podlega dyskusji, to i tak na hasło „prezent na komunię” mi przed oczami staje rower… Oto kilka zupełnie niereligijnych, acz tradycyjnych prezentów na komunię. 

rower na komunię

Rower, rolki, deskorolka, hulajnoga: prezenty doskonałe dla wszystkich dzieciaków, które uwielbiają aktywność fizyczną.

Smartwatch: gadżet uwielbiany przez dzieciaki, i przez większość rodziców. Szeroka gama tego typu urządzeń, pozwala na dobór właściwego modelu pod indywidualne potrzeby użytkownika. 

Aparat fotograficzny: wiem, że dzieciaki teraz mają aparat fotograficzny w telefonie i on zazwyczaj w zupełności wystarcza. Jednak warto rozważyć tę propozycję, jeśli dziecko robi zdjęcia z nieco większym zapałem od rówieśników. Bardziej profesjonalny sprzęt może pomóc mu rozwijać swoją pasję. Bardzo ciekawym pomysłem jest także coraz bardziej popularny aparat natychmiastowy.

Propozycja trzecia: praktyczny prezent na Komunię Świętą

Na koniec kilka dość nieoczywistych propozycji prezentów na komunię. Szukając inspiracji do tego artykuł, natknęłam się na nie i uznałam, że warto Wam je przedstawić.

Polisa posagowa: to pomysł dla rodziców chrzestnych bądź dziadków, którzy chcieliby zabezpieczyć przyszłość finansową chrześniaka lub wnuka.

Opłacony z góry kurs gry na instrumencie: ta opcja niezwykle przypadła mi do gustu. Jeśli dziecko wykazuje zainteresowanie nauką gry na gitarze, fortepianie czy choćby perkusji, prezent taki z pewnością je uszczęśliwi.

Voucher na obóz wakacyjny: ta niespodzianka z pewnością wymaga konsultacji z rodzicami dziecka, jednak warto ją rozważyć, szczególnie gdy dziecko, dla którego szukamy prezentu, wydaje się mieć wszystko z wcześniej wymienionych propozycji. 

Najważniejsze przy dokonywaniu wyboru jest, aby prezent był dopasowany do dziecka. Warto również porozmawiać z rodzicami, aby upewnić się, że nasz wybór uważają za stosowny, a także czy nie będzie się on dublował z innymi podarunkami.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *