Książki

Przygody Fenka „Ruch drogowy” – nauka przez zabawę czyli sposób na wartościowe spędzenie czasu z dzieckiem.

Fenek IVKolejna część przygód Fenka z serii Bezpieczeństwo nosi tytuł „Ruch drogowy”. To bardzo sugestywna historia o małym lisku, który wybrał się ze swoim tatusiem na basen. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak w trakcie wędrówki nieopodal ruchliwej ulicy Fenek nagle zauważa kolorową piłkę i wyrywa się tatusiowi wybiegając na ulicę wprost pod nadjeżdżający samochód. Na szczęście historia dobrze się kończy, chłopiec jest jedynie mocno przestraszony, a jego tata całą sytuację wykorzystuje do nauczenia chłopca kilku bardzo ważnych zasad ruchu drogowego.

Fenek IIPrzygody Fenka inspirują nas do ciekawego i pożytecznego spędzania czasu z dzieckiem. Tym razem możemy wybrać się w słoneczny dzień ulicami miasta, to świetna okazja by pooglądać przejścia dla pieszych, sygnalizatory świetlne i znaki drogowe, każdy z nich dokładnie omówić i pokazać maluchowi zasady ich działania. To również możliwość pokazania dziecku jakie zachowania są prawidłowe, a jakie niebezpieczne (myślę, że uda się spotkać kogoś, kto przebiegnie przez ulicę na czerwonym świetle). Zaś w deszczowy dzień możemy sami zrobić przejście dla pieszych z białego bristolu oraz sygnalizator świetlny z kartonu, kolorowego papieru i plasteliny.

Fenek IDzięki tej części nasz maluch dowie się co to są zasady ruchu drogowego, zyska informacje na temat właściwego przechodzenia przez jezdnię, pozna zachowania, które mogą być na drodze niebezpieczne oraz dowie się co to jest przejście dla pieszych. Fenek niestety przekonał się na własnej skórze co to znaczy niewłaściwe zachowanie na drodze, co na szczęście skończyło się dobrze, jednak warto wykorzystać jego historię by nauczyć nasze dziecko prawidłowych nawyków już od wczesnego dzieciństwa. Co ważne, my rodzice też wyciągamy z tej historii naukę, a mianowicie, jak zachować się wobec naszego dziecka w takiej sytuacji. Nie reagować krzykiem lub nie daj Boże biciem, ale spokojem i rozsądnym działaniem. Oczywiście lepiej, by tego typu nauki jednak czerpać z takich książeczek i wspólnych edukacyjnych zabaw niż niebezpiecznych sytuacji czego Wam i sobie gorąco życzę. Dlatego wraz z twórcami Fenkowych przygód zachęcam i zapraszam do skorzystania z tej możliwości.

„Przygody Fenka” to bajki o szerokim aspekcie edukacyjnym, skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Tworzone są przez specjalistów – praktyków w dziedzinie wychowania i kształcenia dzieci, dzięki czemu są ściśle dostosowane do ich wieku i możliwości rozwojowych. Odpowiadają nie tylko na potrzeby przedszkolaków, ale także ich opiekunów.

„Przygody Fenka” to nie tylko książeczki w wersji papierowej, ale również audiobooki, scenariusze zajęć dla nauczycieli i rodziców, karty pracy, kolorowanki i wiele innych.

Obecnie dostępne są już dwie serie „Przygód Fenka”. Pierwsza z nich przedstawia zjawiska charakterystyczne dla poszczególnych pór roku, druga porusza zagadnienia związane z bezpieczeństwem w różnych sytuacjach.

Wspaniałym uzupełnieniem „Przygód Fenka” są dostępne na naszej stronie „Pamiętniki Fenka”. Przedstawiają one ważne zmiany zachodzące w życiu głównego bohatera i pokazują świat jego oczami. Z pierwszym pamiętnikiem zatytułowanym „Witajcie!” warto zapoznać przed przystąpieniem do czytania pierwszej serii „Pory roku”.

mjkama logo poziome2 poleca fotka

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *