DZIECKO

Jak wybrać wygodne spodnie dla dziecka?

Wśród dostępnych spodni dla dzieci można znaleźć całe mnóstwo modnych modeli, które niekoniecznie można uznać za wygodne. W przypadku jeansów i dresów dziecięcych, liczy się nie tylko design, a – przede wszystkim – wygoda. Jak wybrać wygodne spodnie dla dziecka?

spodnie

Rodzaje spodni dla dzieci

Jakie są najpopularniejsze rodzaje spodni dla dzieci? Najczęściej, w ofercie sklepów z odzieżą dla najmłodszych można znaleźć:

  • dresy,
  • jeansy,
  • spodnie tkaninowe,
  • spodnie narciarskie.

Pomijając spodnie narciarskie, które są przeznaczone do zadań specjalnych, wszystkie z wymienionych rodzajów spodni dla dzieci, będą idealne na co dzień. Trzeba tylko zadbać o to, by miały komfortowy fason, który nie będzie krępował ruchów i były uszyte z dobrej jakości materiału.

Jeansy i dresy dziecięce – z jakiego materiału?

Spodnie dresowe dla dzieci i jeansy dziecięce to dwa najpopularniejsze rodzaje spodni dla najmłodszych. Z jakiego materiału powinny być uszyte, by zapewnić maksymalny komfort dziecku? Najlepszy wybór stanowią spodnie dresowe lub jeansy dla dzieci z bawełny z niewielką domieszką elastanu. Dominacja bawełny w składzie to gwarancja komfortu i wygody podczas noszenia. Dzięki bawełnie spodnie będą przewiewne, a przy tym miłe w dotyku.

Z kolei domieszka elastanu sprawi, że jeansy dziecięce nie będą aż tak podatne na zagniecenia i zyskają na wytrzymałości. Elastan zapobiegnie np. powstawaniu nieestetycznie wyglądających wyciągnięć na kolanach. Poliestrowe spodnie nie sprawdzą się dla dzieci. Poliester nie przepuszcza materiału, przez co maluch szybko zacznie się pocić. Co więcej, poliester najczęściej nie jest miły w dotyku, przez co komfort noszenia spodni znacznie się obniży.

Spodnie dresowe dla dzieci – jakie elementy powinny posiadać?

Jak już ustaliliśmy wcześniej, wygodne spodnie dresowe dla dzieci to te, w których składzie dominuje bawełna, ale to nie wszystko. W spodniach dziecięcych może znaleźć się wiele praktycznych rozwiązań, które w istotny sposób wpływają na komfort ich noszenia. Jakie elementy spodni dla dzieci sprawiają, że można uznać je za wygodne?

  • Kieszonki (najlepiej zamykane na suwak lub rzep)
  • Ściągacze w pasie
  • Ściągacze na kostkach

Kieszonka, szczególnie zamykana, to dobre miejsce na schowanie różnych drobiazgów, np. kluczy do domu, telefonu czy chusteczek higienicznych. Ściągacze w pasie, pozwalają łatwo dopasować model spodni do sylwetki dziecka. Z kolei ściągacze na kostkach zwiększają bezpieczeństwo malca podczas zabawy i chronią dziecko przed chłodem (dzięki nim, spodnie się nie podwijają).

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *