Książki

Lisek Fenek pomaga rodzicom nauczyć dzieci dobrego zachowania.

Fenek przygód ma bez liku
O czym w całkiem grubym pliku
Książek o nim napisano
I pięknie zilustrowano.
Książki mądre i ciekawe
Uczą życia przez zabawę
Dzieci z liskiem świat poznają
Oglądają i czytają
Nowości się dowiadują
I wiele zapamiętują
O zawodach, o przyrodzie
o przyjaźni, o pogodzie.
Przyswajają też zasady
Nie szukają z nikim zwady
Fenek uczy, wychowuje
Za co każdy mu dziękuje.

Autorka: Marta Strzelczyk

Tym oto wierszykiem Pani Marta Strzelczyk kilka dni temu wygrała na naszym Fanpage’u całą najnowszą serię przygód Fenka pod hasłem2 Dobre Zachowanie, w skład której wchodzą: „Sprzątam po zabawie”, „Czekam na swoją kolej”, „Nie wszystko mogę mieć”, „Potrafię się dzielić” wraz z uroczą pacynką. Każda z tych książeczek to bardzo wartościowa pomoc w naszej codzienności z maluchem w wieku przedszkolnym. Autorka w prosty i przystępny sposób, poprzez perypetie małego liska Fenka i jego bliskich pomaga nam przekazać małemu człowiekowi jak należy zachować się w różnych sytuacjach, jaką obrać drogę, jakie konsekwencje niesie za sobą niewłaściwe postępowanie nie tylko w stosunku do dorosły, ale i rówieśników czy przyjaciół. Mały lisek mierzy się z różnymi trudnymi w jego wieku emocjami, ale co najważniejsze zawsze wspierają go rodzice, swoim spokojem, rozwagą i mądrością, z których warto brać przykład.

„Sprzątam po zabawie” to historia z przedszkolnej sali, gdzie dzieci o poranku szukają zagubionych zabawek. Co się z nimi stało? Czy jeszcze uda się je odzyskać? Tego wszystkiego dowiecie się z tej części Fenkowych przygód, a dzięki niej Wasze pociechy dowiedzą się jak ważny jest porządek i odkładanie zabawek na swoje miejsce, poznają 1konsekwencje bałaganu, przekonają się, że nie tylko dorośli, ale również dzieci powinny po sobie sprzątać oraz zobaczą, że dzięki współpracy można bardzo szybko uporać się z pracą.

„Czekam na swoją kolej” to niefajne wydarzenie, jakie ma miejsce na placu zabaw. Fenek musi zmierzyć się z różnymi trudnymi emocjami, czy sobie poradzi? Kto mu w tym pomoże? Czy historia skończy się dobrze i jaka nauka z niej wypłynie? Ta książeczka bardzo nam pomogła, dzięki niej córka wie, jak powinna zachować się na placu zabaw i jakie konsekwencje może nieść za sobą niewłaściwie zachowanie. Zrozumiała, dlaczego powinna cierpliwie czekać na swoją kolej i dowiedziała się, że jeśli się źle zachowa to należy przeprosić i spróbować wynagrodzić wyrządzoną krzywdę.

„Nie wszystko mogę mieć” czyli odwieczny problem dziecka w sklepie z zabawkami. Z tej książeczki płynie nauka nie tylko dla dziecka, ale również dla nas rodziców. Wszyscy przekonamy się, że dziecko nie zawsze musi mieć wszystko, czego akurat w danej chwili chce, ale przede wszystkim zobaczymy, że ciekawe zabawki nie muszą być kupione i że 3możemy zrobić je wspólnie razem z dzieckiem, wykorzystując przy tym niepotrzebne opakowania i przedmioty nadając im „nowe życie”.

„Potrafię się dzielić” i Fenek, który boleśnie poczuł jakie są konsekwencje samolubnego zachowania. Zrozumiał, dlaczego warto dzielić się z innymi i zobaczył jak ważne jest słowo „przepraszam”.

W każdej z powyższych części znajdziemy również kolejne słowa do nauki globalnego czytania oraz pytania, które zmotywują nasze dziecko do uważnego słuchania oraz oglądania ilustracji zaś na stronie www.fenek.pl znajdziecie darmowe kolorowanki i karty pracy do wykorzystania przy wspólnej zabawie z dzieckiem.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Uwielbiam takie książki 🙂

  2. lisek fenek to świetna seria jeśli chodzi o książeczki dla dzieci. Również gorąco polecam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *