LifeStyle MAMA

Depilacja laserowa – Czy warto?

Zabieg depilacji laserowej – jak wygląda?

Usuwanie owłosienia laserem to szybki i prosty zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej. Depilacji laserowej można poddawać różne partie ciała. W przypadku kobiet są to najczęściej nogi, pachy i strefa bikini. Laseroterapia jest także sposobem leczenia hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienia w strefach zależnych od męskich hormonów, w tym na twarzy. Do depilacji laserowej coraz częściej przekonują się również panowie. Główne obszary zabiegowe u mężczyzn to klatka piersiowa, plecy, pachy i okolice intymne, czyli popularna depilacja boyzilian. Epilacja laserowa polega na przesuwaniu głowicy lasera po powierzchni skóry. Pozwala to skumulować odpowiednio dużą dawkę promieniowania w mieszkach włosowych, co ostatecznie prowadzi do ich rozpadu i zahamowania wzrostu włosów na długie miesiące. W zależności od tego, jaki obszar ciała jest poddawany depilacji, cała procedura trwa od 15 do 60 minut. Na wizytę należy zgłosić się z ogoloną skórą.

Depilacja laserowa – kiedy najlepiej ją wykonać?

Wiosna i lato to czas, kiedy chętnie eksponujemy nasze ciało, nosząc sukienki, krótkie spodenki i stroje kąpielowe. Żeby czuć się w nich komfortowo, musimy zadbać o perfekcyjną gładkość skóry. Tradycyjne metody usuwania owłosienia takie jak golenie ciała maszynką lub depilatorem, zazwyczaj nie zdają egzaminu ze względu na krótkotrwałe efekty, powstawanie podrażnień i problem wrastających włosków. Właśnie dlatego warto zawczasu przygotować się na przyjście lata. Jest to możliwe dzięki serii zabiegów depilacji laserowej. Najlepiej jest wykonać je w miesiącach jesienno-zimowych w związku z mniejszą ekspozycją na promieniowanie UV. Najważniejszym zaleceniem po laserowym usuwaniu owłosienia jest bowiem unikanie przebywania na słońcu. Nie należy zwlekać z zapisaniem się na pierwszą wizytę, ponieważ dla osiągnięcia pełnych rezultatów wymaganych jest kilka zabiegów, a odstępy między nimi muszą wynosić kilka tygodni.

Który laser do depilacji jest najlepszy?

Ponieważ laser to najskuteczniejsza metoda depilacji, zainteresowanie klientek i klientów zabiegami laserowego usuwania owłosienia jest olbrzymie. W odpowiedzi na to powstaje coraz więcej gabinetów oferujących takie usługi. Są nawet firmy sprzedające urządzenia do domowej depilacji laserowej. Jak odnaleźć się w tym gąszczu możliwości i wybrać najlepszy laser do depilacji? Złotym standardem w medycynie estetycznej jest laser o trzech wiązkach, czyli połączenie lasera diodowego, aleksandrytowego i neodymowo-yagowego. Takie urządzenie, emitując jednocześnie promieniowanie o trzech różnych długościach fali, jest w stanie likwidować włoski w różnym kolorze u osób z każdym fototypem skóry. W polskich realiach tak wysokiej klasy lasery są nadal rzadkością i dysponują nimi wyłącznie najnowocześniejsze kliniki. Depilacje laserową w Krakowie właśnie takim nowoczesnymi laserami można wykonać w Klinice Neonia. Większość gabinetów pracuje na laserach diodowych, które są skuteczne wyłącznie w przypadku ciemnych włosków i jasnej karnacji. W kontekście depilacji laserowej często pada też pytanie o to, czy depilacja laserowa boli. Istnieją rozwiązania, które pozwalają zredukować nieprzyjemne dolegliwości do minimum. Jest to na przykład chłodzenie powierzchni skóry do temperatury poniżej zera. A więc gwarancją najlepszych efektów i komfortu podczas depilacji jest po prostu wybór właściwej kliniki medycyny estetycznej.

Jak przygotować się do epilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej dobrze jest zaplanować z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem, aby zdążyć się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy zminimalizować ekspozycję na promieniowanie UV w okresie przed wizytą. Chodzi tutaj nie tylko o przebywanie na słońcu, ale również korzystanie z solariów i używanie samoopalaczy. Jeśli chodzi o przygotowanie samej skóry do zabiegu, to warto zadbać o jej odpowiednie nawilżenie oraz unikać zabiegów silnie podrażniających. Oprócz tego osoby przyjmujące leki fotouczulające, takie jak chociażby pochodne witaminy A, powinny po konsultacji ze swoim lekarzem prowadzącym zrezygnować z ich przyjmowania przez 2-3 tygodnie przed wizytą.

Artykuł powstał we współpracy z https://neonia.com.pl/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *